Polin Rokedet- Festiwal Tańca i Kultury Izraelskiej – Zapisy

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Festiwalu Tańca i Kultury Izraelskiej Polin Rokedet w dniach 15-17.06.2019 !!!

W planach tańce izraelskie na trzech poziomach zaawansowania, zajęcia dla dzieci, warsztaty artystyczne i kulinarne, śpiewanie i emisja głosu, wykłady, dyskusje i wiele innych atrakcji.

06 Gru 2018

Festiwal Tańca i Kultury Izraelskiej Polin Rokedet

W dniach 15-18 czerwca 2017 roku odbył się
Festiwal Tańca i Kultury Izraelskiej Polin Rokedet
organizowany przez Fundację Żywy Most we współpracy z Fundacją Strefa Dialogu i Stowarzyszeniem Sport Plus
pod patronatem Ambasady Izraela w Polsce
przy wsparciu finansowym Dutch Humanitarian Fund

Podczas Festiwalu odbył się szereg działań mających na celu przybliżenie uczestnikom kultury izraelskiej i żydowskiej, inspirowanie do podejmowania dyskusji a także umożliwiających nawiązanie nowych znajomości, m.in.
– Warsztaty tańca Izraelskiego na trzech poziomach zaawansowania
– Warsztaty artystyczne, kulinarne i językowe
– Warsztaty piosenek żydowskich i izraelskich
– Pokaz wystawy fotografii „Izrael Wczoraj i Dziś”, udostępnionej przez Ambasadę Izraela w Polsce
– Pokaz filmu „Swat” w ramach Klubu Filmowego Ambasady Izraela w Polsce z dyskusją
– Wykład i warsztat dotyczący tradycji Szabatowych
– Cafe Rokedet

W Festiwalu wzięło udział ponad 160 uczestników z całego świata, m.in. Polski, Izraela, Francji, Estonii, USA, Litwy, Łotwy, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii). Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę, nieustające wsparcie i Wasz entuzjazm.

I mamy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku 🙂

 

 

20 Cze 2017

Polin Rokedet- Festiwal Tańca i Kultury Izraelskiej – Zapisy

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Festiwalu Tańca i Kultury Izraelskiej Polin Rokedet w dniach 15-18.06.2017 !!!

W planach tańce izraelskie na trzech poziomach zaawansowania, zajęcia dla dzieci, warsztaty artystyczne i kulinarne, śpiewanie i emisja głosu, wykłady, dyskusje i wiele innych atrakcji.

07 Mar 2017

Przeszłość i Teraźniejszość- Dialog z Historią i Kulturą

Projekt realizowany we współpracy z  Fundacją Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno Turystycznej oraz Organizacją Sparkpro z Izraela, przy współfinansowaniu przez Ministerstwo Edukacji RP w ramach programu Międzynarodowej Wymiany Młodzieży miał na celu nawiązanie kontaktów między uczniami i nauczycielami z Polski i Izraela. Tygodniowa wizyta uczestników z Izraela w Stoczku Łukowskim, Warszawie i Lublinie obejmowała szereg spotkań z lokalną społecznością (młodzież, nauczyciele i edukatorzy, przedstawiciele samorządów lokalnych, instytucji oświatowych i kultury, organizacji społecznych). Podczas warsztatów, dyskusji, wizyt studyjnych oraz wieńczącej program konferencji poruszano tematykę dialogu międzykulturowego, relacji polsko-żydowskich i polsko-izraelskich. Uczestnicy pogłębiali także swoje umiejętności podczas warsztatów poświęconych e-wolontariatowi. Mieli również okazję wspólnie odkrywać walory turystyczne odwiedzanych regionów oraz miejsca upamiętniające wspólną historię obu narodów.

Powiązane linki:

http://www.world-s.org/pl/ct-menu-item-9/167-przyjaciele-z-izraela-w-stoczku-lukowskim

07 Sty 2017

Projekt Liderzy Demokracji – zakończenie wizyty studyjnej w Polsce

9.11.2016 pożegnaliśmy uczestników wizyty studyjnej w Polsce realizowanej w ramach projektu Liderzy Demokracji współfinansowanego przez Ministerstwo spraw Zagranicznych RP. Wizyta studyjna trwała 10 dni. W czasie jej trwania uczestnicy z Izraela, 15 przedstawicieli środowisk opiniotwórczych, liderów społecznych oraz młodych profesjonalistów z obszaru dyplomacji publicznej poznawało Polskę współczesną oraz relacje polsko-izraelskie i polsko-żydowskie. Tematyka spotkań skoncentrowana była wokół zagadnień rozwoju zaangażowania młodych ludzi w społeczeństwo obywatelskiej, ochrony praw człowieka oraz dialogu między-religijnego.

Uczestnicy z liderzy-demokracji-2016Izraela spotkali się z przedstawicielami środowisk opiniotwórczych, liderów społecznych oraz młodych profesjonalistów i studentów z Polski. Wspólnie realizowali warsztaty stymulujące do tworzenia nowych koncepcji zacieśniania współpracy polsko-izraelskiej, rozwiązywania problemów społecznych i zwiększania aktywności obywatelskiej młodych ludzi. Odbył się też szereg wizyt w instytucjach kultury takich jak Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Uczestnicy mieli okazję spotkać się również z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych – Panem Rafałem Perl oraz Panem Sebastianem Rejakiem, a także z Wiceministrem Kultury, Posłem Jarosławem Sellinem. Podczas projektu zostało nawiązanych wiele wartościowych kontaktów między uczestnikami z Polski i Izraela, które wykazują ogromny potencjał do kontynuacji współpracy w przyszłości.

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiejlogotyp1

10 Lis 2016

LEADERS OF DEMOCRACY

„LEADERS OF DEMOCRACY”

Social innovations in the cradle of the Solidarity

07.11.2016

The international conference
on Polish-Israeli cooperation in developing community leadership and democracy

 

 

leadership-program

Gdansk University
Bażyńskiego 4 St.

Hall 411

9:30-12:30 Workshops
13:30-16:30 Presentations

 

 

Conference is a part of the project Leaders od Democracy co-financed by
The Ministry of Foreign Affairs of The Republic of Poland

06 Lis 2016

„Liderzy Demokracji” – startujemy z nowym projektem.

1 lipca rozpoczęliśmy realizację projektu „Liderzy Demokracji”

 

Projekt ma na celu przeprowadzenie wizyty studyjnej dla przedstawicieli środowisk opiniotwórczych, liderów społecznych oraz młodych profesjonalistów z obszaru dyplomacji publicznej z Izraela w Polsce. Ich celem jest lepsze poznanie polskiej historii i kultury, w szczególności w zakresie zaangażowania Polski na rzecz demokracji, tworzenia społeczeństwa obywatelskiego i rozwijania dialogu międzykulturowego. Niezmiernie ważnym elementem będzie włączenie w działania, w szczególności warsztaty i dyskusje osób z Polski o statusie i zainteresowaniach profesjonalnych jak najbardziej równoważnych w stosunku do grupy izraelskiej.

liderzy-demokracji

Istotnym rezultatem projektu będzie przede wszystkim nawiązanie kontaktów między przedstawicielami środowisk opiniotwórczych, liderów społecznych i młodych profesjonalistów z Polski i Izraela oraz poznanie się wzajemnie i swoich kompetencji w stopniu umożliwiającym dalsze współdziałanie dla rozwoju obu Państw oraz ich współpracy zarówno na szczeblu oficjalnym jak i obywatelskim, a także nawiązanie dialogu w celu  przełamywania wzajemnych stereotypów i uprzedzeń na rzecz tworzenia wspólnej przyszłości.  Po zakończeniu wizyt studyjnych zakładamy kontynuowanie działań zmierzających do multiplikacji rezultatów projektu na szerokie grono osób pozostających w kontakcie profesjonalnym i osobistym z bezpośrednimi beneficjentami zadań.

 

W lipcu odbyła się rekrutacja uczestników z Izraela. z 48 zgłoszonych osób w procesie rozmów kwalifikacyjnych wybrano 15, które przyjadą w listopadzie do Polski na 10-dniowe seminarium.

 

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej

logotyp1

30 Wrz 2016

Hadassa College Wizyta Studyjna Maj 2016

Wizyta studyjna studentów i wykładowców wydziałów dyplomacji publicznej, mediów i komunikacji z Hadassa College z Jerozolimy odbyła się w dniach 17-24Hadassa College Study Visit 2016 (10) maja 2016. Goście przez 8 dni pogłębiali swoją wiedzę w zakresie dyplomacji publicznej i nauk politycznych zarówno w wymiarze teoretycznym jak i praktycznym poprzez zgłębianie relacji polsko-izraelskich. Do zagadnień poruszanych podczas ich wizyty należała również wspólna historia polsko-żydowska oraz poznanie Polski współczesnej. Prowadzone podczas projektu zajęcia miały charakter zarówno wykładów i warsztatów jak również wizyt w wybranych instytucjach państwowych (Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Instytut Pamięci Narodowej), placówkach edukacyjnych (Europejska Akademia Dyplomacji Publicznej), muzeach (Muzeum Powstania Warszaws16kiego, Muzeum Historii Żydów Polskich) i spotkań z organizacjami żydowskimi (Jewish Community Centre). Podczas pobytu w Warszawie Izraelczycy kilkakrotnie mieli okazję spotkania i dyskusji oraz wspólnych warsztatów z rówieśnikami z Polski. Wzięli też udział we współorganizowanym przez Fundację Żywy Most Międzynarodowym Seminarium Korczakowskim, które odbyło się w Katedrze UNESCO im. Janusza Korczaka w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

 

31 Maj 2016

Warsztaty taneczne Polin Rokedet – refleksje uczestniczki

Warsztaty taneczne Polin Rokedet pokazały mi, że w każdym wieku można nauczyć się czegoś nowego a zwłaszcza czegoś tak różnego od codzienności, w której żyjemy. Były one dla mnie jak okno przez które mogłam patrzeć na inny świat : świat wyobraźni i sztuki, pięknej muzyki, która w połączeniu z tańcem wyzwala wspaniałe emocje i przeżycia duchowe. Mogłam nie tylko podziwiać innych, tak jak zwyczajowo podziwia się artystów na scenie, ale przede wszystkim sama byłam zaangażowana w tworzenie spektaklu tanecznego. Taniec pozwala inaczej spojrzeć na siebie, uczy akceptacji własnej osoby, swojego ciała, które zostaje „uruchomione”do „wyższych celów” a nasze sylwetki stają się pełne wdzięku, poruszając się w rytm czarujących melodii a nasze nogi „same rwały się” do tańców. Duży wybór melodii i tańców dają szansę na znalezienie czegoś dla siebie, choć właściwie wszystkie one były urokliwe i zapadły na długo w pamięci. Cóż zapamiętam z warsztatów ? Wspaniała atmosferę stworzoną przez organizatorów i izraelskich nauczycieli tańca, którzy wspólnie wykreowali świat niecodzienny, porywający, magiczny. Świat do którego chce się wrócić za rok a nawet szybciej i przeżyć to jeszcze raz z innymi uczestnikami,których tam poznaliśmy. Magnesem tego miejsca byli też bowiem wyjątkowi ludzie, entuzjaści przybyli z różnych stron Polski i całego świata, z którymi połączył nas taniec. Poczuliśmy się jak w prawdziwej wspólnocie, w której stworzyliśmy sobie jeden wspólny język zrozumiały dla nas wszystkich : język ciała. Warto było przeżyć to wszystko choć przez kilka chwil !”

Kasia  Zawadka – uczestniczka warsztatów Polin Rokedet edycja 2016

 

06 Maj 2016

Bliżej siebie. Edukacja i dialog w grupie niejednorodnej kulturowo.

Przedstawiamy czytelnikowi książkę, Bliżej siebie. Edukacja i dialog w grupie niejednorodnej kulturowo, która obejmuje artykuły przygotowane w ramach działań projektu

Bliżej siebie„Leadership Program” – Seminars for Israeli Educators in Poland i zostały przedstawione podczas konferencji Closer to each other. Education and Dialogue in a Culturally Composite Group 9 listopada 2015 a także podczas merytorycznych spotkań przygotowawczych związanych z projektem.Autorzy poszczególnych artykułów zaprezentowali kwest ie różnorodności kulturowej z własnej perspektywy ba dawczej. Odsłaniają złożoność problemu dialogu międzykulturowego i jego liczne uwikłania ideologiczne i polityczne a także konteksty edukacyjne. Artykuły tworzą spójną narrację ukazującą potrzebę budowania „żywych mostów” pomiędzy narodami,społeczeństwami i generacjami. Merytorycznie artykuły uwzględniają trzy grupy problemowe. Pierwsza grupa problemowa uwzględnia teorię i praktykę w edukacji międzykulturowej, druga – nauczanie o wspólnej historii polsko-żydowskiej i jej implikacjach dla obecnych relacji polsko-izraelskich i wreszcie trzecia opisuje innowacje edukacyjne występujące w Polsce i Izraelu. Książkę uzupełniają wybrane wypowiedzi uczestników projektu – studentów uczelni partnerskich biorących udział w projekcie oraz relacja fotograficzna z działań projektowych. Najważniejszym polem analiz uczyniono wychowanie międzykulturowe. Jest to pojęcie określające zarówno edukacyjne działania polegające na uwrażliwianiu na problemy mniejszości osiedlających się w krajach o wyższym standardzie życia niż kraj, z którego pochodzą, jak i na problemy kultur zanikających, możliwości i barier tworzenia społeczeństw otwartych na odmienność kulturową. Uznano zatem, iż nie można mówić o międzykulturowości wyłącznie w odniesieniu do społeczeństw przyjmujących emigrantów. (więcej…)

16 Sty 2016